Nyári sófürdő okosan

Nyári sófürdő okosan

Így a nyár derekán lehet, hogy Ön is azok közé tartozik, akiknek a meleg vízben való fürdés az utolsó dolog, ami eszébe jut.

Pedig a nyári sófürdő sok előnnyel jár, ha okosan valósítjuk meg! Először is szögezzük le, hogy nyáron is érdemes a sófürdő meleg és hideg változatát alkalmazni. A nyári melegben nem biztos, hogy a forró fürdő az első dolog, amit ki akarunk próbálni, de a rövidebb ideig tartó forró fürdő is számos előnnyel járhat. Úgy tartják, hogy, amikor kint meleg van, egy forró fürdő jobban hozzászoktatja a testet a meleghez, mivel izzad és belső hőt bocsát ki. Ezen túlmenően a forró fürdő segíthet elcsendesíteni az elmét a napi aggodalmak miatt és lehetővé teszi, hogy lenyugodjon, miközben csökkenti a szorongás és a stressz tüneteit.

Ha a nyári sófürdő kerül szóba, akkor a hőmérséklet emelkedésével a hideg, hűvös fürdő is hasznos lehet. A hidegvízterápia javíthatja a keringést, növelheti az energiaszintet és csökkentheti a gyulladást. Ezen túlmenően, ha valaki túlmelegszik (mert túl meleg van kint), egy hidegebb fürdő gyorsabban lehűti a testet. A folyamatban segíthet a hűsítő hatású fürdősók használata is, mint például a mentás változat.

A hidegebb vízben való fürdés nem csökkenti a fürdősóink hatását.

Valójában a hűvös fürdőzésnek számos olyan előnye van, amelyekről talán sokan nem is tudnak. A hűvös fürdő nem tévesztendő össze a hideg fürdővel, ami egy olyan fürdő, ahol a víz hőmérséklete jelentősen alacsonyabb a szokásosnál, általában 10-20°C közötti. Ez a fajta fürdő számos jótékony hatással bírhat az egészségre, különösen a keringésre és az izmokra. Gyakran használják sportolók regenerációra, mivel segít csökkenteni az izomgyulladást és az edzések utáni fájdalmat. A hideg fürdők javíthatják a vérkeringést, növelhetik az energiát és segíthetnek a mentális éberség fokozásában. Az ilyen fürdőzést (még a hűvöset is) érdemes fokozatosan elkezdeni, mivel a testnek hozzá kell szoknia a hideg vízhez. (Felhevült testtel semmiképpen ne vágjunk bele.) Általában 5-10 perc elegendő, de fontos odafigyelni a test jelzéseire és nem túllépni a komfortzónát.

A hűvös fürdő egyszerű módja annak, hogy lehűtse magát. Egy hűvös fürdő általában 18-26°C körüli.

A nyári sófürdő és a hűvös fürdőzés együttese nagyszerű módja a hangulatjavításnak. Segít a szorongás és a depresszió tüneteinek semlegesítésében, mert a hűvös víz aktiválja az idegrendszert, és arra utasítja a szervezetet, hogy szabadítsa fel azokat a jó közérzetet biztosító endorfinokat, amelyek javítják a hangulatot. Ugyanezt erősítik a fürdősó illatai. A rendszeres, gyors hideg zuhany vagy fürdő reggelente nagyszerű módja annak, hogy javítsa közérzetét, miközben energiával tölti fel magát a következő napra.

A hűvös fürdő egyszerű módja annak, hogy lehűtse magát. Egy hűvös fürdő általában 18-26°C körüli.

A hideg fürdők valóban javítják a keringést azáltal, hogy fokozzák a véráramlást. A test a hideg víz sokkja miatt a harc vagy menekülés reakcióba lép, ami arra utasítja a szervezetet, hogy fokozza a véráramlást a különböző területeken. A víz által okozott kezdeti sokk után felfrissültek lehetünk. Az alacsonyabb hőmérsékletű fürdők segíthetnek csökkenteni az izomfájdalmat azáltal, hogy helyreállítják a mikroszakadásokat és csökkentik a gyulladás mennyiségét a szervezetben.

Kevesen tudják, hogy az Epsom fürdősó előnyei hűvösebb vízben is megnyilvánulnak.

Az Epsom-só magnéziumtartalma hideg vízzel kombinálva még hatékonyabban segíthet az izomgyógyulásban és az izomfájdalmakban. Az Epsom-sókat tartalmazó hideg fürdők nagyszerű lehetőséget adnak arra, hogy karbantartsa izmait egy intenzív edzés után is. Ezek a sók csillapítják az izomfájdalmakat és az ízületi merevséget, miközben segítik az izmok fittségét és egészségét is. A magnézium fürdősók és a hideg vizes fürdőzés hasonló előnyökkel jár, így együtt párosítva pedig regeneráló erőt jelentenek.

A nyári meleg mellett bosszantó lehet a sok rovarcsípés is. A levendula illóolajokkal vagy levendula fürdősóval történő fürdőzés fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatású. A parajdi só hűsítő hatása ilyenkor igazi áldás lehet. Ráadásul a sóban található ásványi anyagok, mint a magnézium és a kálium, nemcsak a bőrt táplálják, hanem segítenek a test hőszabályozásában is, így kellemes hűvös érzetet biztosítanak. Továbbá az ásványi anyagokat is pótolhatjuk.

A parajdi só tökéletes a nyári bőrproblémák kezelésére is.

Az izzadás miatt gyakran előfordulhatnak kisebb bőrkiütések vagy pattanások, de a sós fürdők természetes antibakteriális tulajdonságai segítenek tisztán tartani a bőrt és megnyugtatni az irritációt.

Mindig ügyeljen arra, hogy a víz hűvösebb, DE ne túl hideg legyen!

A hideg víz arra késztetheti a szervezetet, hogy több energiát használjon fel a melegen tartásra. Csak a langyos víz használatával csökkenthető igazán a belső testhőmérséklet, ami pontosan az, amire a nyári melegben vágyunk! Extra tipp, hogy a fürdőben lévő sókristályokat, feloldódás előtt, bőrradírként is használhatjuk, gyengéd körkörös mozdulatokkal. Segítenek eltávolítani az elhalt hámsejteket.